Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium dyplomowe 1000-F-AR23SD-SD
Seminarium (SEM) Semestr zimowy 2019/20

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 30
Limit miejsc: (brak limitu)
Zaliczenie: Zaliczenie
Rygory zaliczenia zajęć: zaliczenie
Literatura uzupelniająca: Literatura jest uzależniona od zaproponowanego tematu pracy
i dobierana jest indywidualnie przez studenta.

Metody dydaktyczne: metody pracy ze źródłami
metody problemowe
metody seminaryjne
Metody dydaktyczne - inne: analiza materiałów źródłowych, kwerenda biblioteczna i internetowa, analiza porównawcza, dyskusja, prezentacja ustna i pisemna, analiza fragmentów pracy, wykorzystanie narzędzi wspierających obsługę prac dyplomowych (APS, OSA)
Literatura:

1. Kozłowski R., Praktyczny sposób pisania prac dyplomowych. Z wykorzystaniem programu komputerowego i Internetu, Warszawa 2009.

2. Wojcik K., Piszę akademicką pracę promocyjną: licencjacką,

magisterską, doktorską, Warszawa 2005.

3. Dudziak A., Żejmo A., Redagowanie prac dyplomowych: wskazówki metodyczne dla studentów, Warszawa 2008.

4. Zarządzenie Nr 19/2016/2017 Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z dnia 2 stycznia 2017 r. w sprawie zasad składania i archiwizacji prac dyplomowych z wykorzystaniem systemu Archiwum Prac Dyplomowych (APD) oraz sprawdzania prac dyplomowych z wykorzystaniem Otwartego Systemu Antyplagiatowego (OSA).

5. Zasady przygotowania prac dyplomowych i przeprowadzania egzaminów dyplomowych na Wydziale Humanistycznym UKW z dnia 20 lutego 2018 r.

6. Literatura merytoryczna jest uzależniona od zaproponowanego tematu pracy i dobierana jest indywidualnie przez studenta.

Efekty uczenia się:

W02

Zna i rozumie podstawowe pojęcia i zasady z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego oraz konieczność zarządzania zasobami własności intelektualnej.

U01

Posiada pogłębione umiejętności badawcze, obejmujące analizę prac innych autorów, syntezę różnych idei i poglądów, formułowanie problemów badawczych, dobór metod i konstruowanie narzędzi badawczych, wyciąganie wniosków, opracowanie i prezentację wyników, pozwalające na oryginalne rozwiązywanie kompleksowych problemów w zakresie kulturoznawstwa.

U02

Potrafi pisać opracowania monograficzne na podstawie samodzielnie dobranej literatury przedmiotu, stosując oryginalne podejścia i uwzględniając nowe osiągnięcia z zakresu kulturoznawstwa.

U03

Potrafi wyszukiwać, analizować, oceniać, selekcjonować i użytkować informacje, wykorzystując różne źródła oraz formułować na tej podstawie krytyczne sądy.

U04

Samodzielnie zdobywa wiedzę i poszerza umiejętności badawcze w zakresie kulturoznawstwa; potrafi planować projekty badawcze.

K01

Potrafi odpowiednio określić priorytety służące realizacji określonych zadań, efektywnie organizuje własną pracę i krytycznie ocenia stopień jej zaawansowania.

K02

Prawidłowo identyfikuje i rozstrzyga dylematy moralne związane z własną i cudzą pracą, szczególnie badawczą i publikacyjną.

Metody i kryteria oceniania:

Metody:

sprawdzanie fragmentów pracy oraz jej całości, systematyczna obserwacja przez prowadzącego, kontrola wykorzystania materiałów krytycznych w pracy, rozmowa oceniająca.

Kryteria:

Warunkiem zaliczenia semestru 3. jest przedstawienie przez studenta około 50% pracy zaplanowanej w konspekcie w poprzednim semestrze. Zaliczenie semestru 4. odbywa się na podstawie akceptacji przez promotora całości pracy magisterskiej i złożenia jej przez studenta według zasad i w terminie wskazanych w Regulaminie studiów UKW oraz Zarządzeniu Nr 19/2016/2017 Rektora UKW z dnia 2 stycznia 2017 r. w sprawie zasad składania i archiwizacji prac dyplomowych z wykorzystaniem systemów APD i OSA.

Zakres tematów:

1. Kontynuacja pisania pracy magisterskiej na temat wybrany w poprzednim roku akademickim.

2. Sprawdzanie i korekta przez promotora:

- układu pracy (struktura, logika kolejności rozdziałów);

- formalnej strona pracy (poprawność języka, opanowanie techniki pisania, bibliografia, odsyłacze, poprawność cytowania, edycja tekstu);

- merytorycznej zawartość pracy (kompletność tez, poprawność argumentowania);

- doboru i zasadności wykorzystania zastosowanych źródeł;

- poprawności syntetycznego prezentowania wniosków przez magistranta.

3. Zasady zachowania praw autorskich w trakcie pisania pracy i korzystania z materiałów krytycznych – analiza przykładowych prac studentów i interpretacja wyników w systemie OSA.

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 każdy czwartek, 16:15 - 17:45, sala 3
Beata Trojanowska 2/10 szczegóły
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku:
Budynek przy ulicy Grabowej
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.
J.K. Chodkiewicza 30
85-064 Bydgoszcz
tel: +48 52 32 66 429 https://ukw.edu.pl
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)