Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium dyplomowe [1500-RDW36SD-SP] Semestr letni 2021/22
Seminarium, grupa nr 3

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Seminarium dyplomowe [1500-RDW36SD-SP]
Zajęcia: Semestr letni 2021/22 [2021L] (zakończony)
Seminarium [SEM], grupa nr 3 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każda środa, 9:15 - 10:45
(sala nieznana)
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 1
Limit miejsc: 1
Zaliczenie: Zaliczenie
Prowadzący: Marta Schoeneich
Literatura:

Wybór literatury naukowej zależy od zainteresowań promotora (pozycje proponowane studentowi realizującemu pracę dyplomową) i studenta (także propozycje seminarzysty) oraz prowadzonej problematyki.

Literatura naukowa (pozycje książkowe - monografie, podręczniki, skrypty, artykuły, itd.), operaty i ekspertyzy w skali ogólnej i lokalnej dot. opracowywanych tematów, dyrektywy, ustawy, rozporządzenia, zarządzenia, raporty, komunikaty, bazy danych - związane z szerokimi zagadnieniami rewitalizacji dróg wodnych, oraz szczegółowymi problemami badawczymi prac dyplomowych.

Zakres tematów:

Poznanie elementów współczesnych koncepcji i kierunków rozwoju dyscypliny naukowego nauki o Ziemi i środowisku (ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z rewitalizacją dróg wodnych). Opracowanie konspektu pracy i podjęcie badań z tego zakresu. Wykonanie opracowania naukowego, uwzględniającego wszystkie etapy badań z zakresu wybranych problemów dyscypliny nauki o Ziemi i środowisku. Metody pracy naukowej. Wybór tematyki przyszłej pracy. Sformułowanie tytułu pracy i jej planu. Studiowanie literatury i jej krytyczna ocena. Sformułowanie koncepcji przyszłej pracy licencjackiej, celu i zakresu pracy. Wybór metody badawczej. Wystąpienia i dyskusja na temat problematyki naukowej dotyczącej przyszłej pracy. Charakter i cele pracy. Opracowanie konspektu pracy licencjackiej poszerzonej o najnowszą literaturę oraz wyniki uzyskane w trakcie badań terenowych. Prezentacja multimedialna poszczególnych rozdziałów pracy połączona z dyskusją.

Metody dydaktyczne:

Prezentacja multimedialna, dyskusja, samodzielne dochodzenie do wiedzy – metoda laboratoryjna, obserwacja i pomiar, metoda problemowa, metoda seminaryjna.

Metody i kryteria oceniania:

Prezentacje i referaty; rozdziały pracy dyplomowej.

Uwagi:

W semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022 zajęcia odbywają się w formie regulowanej zapisami zarządzenia Rektora UKW nr 30/2021/2022 z dnia 25 stycznia 2022 r., z zastrzeżeniem iż w przypadku publikacji kolejnych zarządzeń forma może ulec zmianie.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.
J.K. Chodkiewicza 30
85-064 Bydgoszcz
tel: +48 52 32 66 429 https://ukw.edu.pl
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)