Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: ok. 9 godzin temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 31 dni temu
Witaj w systemie USOSweb
Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
System przeznaczony jest dla pracowników dydaktycznych oraz studentów UKW.

Legia Akademicka MON - Komunikat
Studentów, którzy ukończyli część teoretyczną przeszkolenia wojskowego w ramach programu edukacji wojskowej "LEGIA AKADEMICKA" zapraszamy na uroczyste zakończenie projektu, które odbędzie się

6 czerwca o godzinie 10.00 w Sali Senatu
(budynek główny UKW przy ul. Chodkiewicza 30)

Podczas zakończenia, które odbędzie się w obecności władz uczelni, przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego będą wręczane karty powołania na ćwiczenia wojskowe.


Legia Akademicka MON - Komunikat
Studentów, którzy zaliczyli część teoretyczną przeszkolenia wojskowego w ramach programu edukacji wojskowej "LEGIA AKADEMICKA" zapraszam po odbiór stosownych zaświadczeń.

Zaświadczenia można odebrać w terminie od 14 maja w pok. 104 budynku głównego UKW przy ul. Chodkiewicza 30 w godzinach 8.30 - 15.00.

koordynator projektu Legi Akademicka
mgr Tadeusz Błażejewski


   Dotyczy Instytutu Techniki, Wydziała Mat Fi i Tech
1. Spotkanie organizacyjne z Dyrekcją Instytutu Techniki dla studentów 1 roku 2 stopnia Inżynierii Techniczno-Informatycznej odbędzie się dnia 4.05 (poniedziałek) o godz. 16.00 w sali 29. Obecność obowiązkowa.

2. Spotkanie organizacyjne z Dyrekcją Instytutu Techniki dla studentów 1 roku 2 stopnia Inżynierii Materiałowej odbędzie się dnia 4.05 (poniedziałek) o godz. 9.15 w sali 143. Obecność obowiązkowa.


Rejestracje na zajęcia na semestr letni 2018/2019
  Od 11 lutego 2019 rozpoczynają się rejestracje na wszystkie zajęcia umieszczone w planie studiów. (I i II stopnia STACJONARNE)

Godziny uruchomienia rejestracji dla poszczególnych kierunków widoczne są w systemie USOSweb w zakładce
DLA STUDENTÓW -> REJESTRACJE.
(w szczególnych przypadkach terminy uruchomienia rejestracji mogą ulec zmianie)

W przypadku rejestracji na seminaria - jeżeli jest to kontynuacja seminarium, należy zarejestrować się do tego samego promotora co w poprzednim semestrze.

Na zajęcia z języka obcego dla I roku studiów II stopnia, które mają język obcy w planie w semestrze zimowym rejestracja rozpocznie się 12 lutego.
 
Na zajęcia z wychowania fizycznego dla II roku I stopnia (wszystkie wydziały oprócz Wydziału Humanistyczny i Administracji i Nauk Społecznych), rejestracja rozpocznie się 12 lutego.


Poniżej film instruktażowy: poradnik dotyczący logowania oraz rejestracji.


Komunikat dla studentów I roku Pedagogika I st., Pedagogika wczesnoszkolna - studia stacjonarne
Komunikat dla studentów I roku kier. Pedagogika I st. oraz kier. Pedagogika wczesnoszkolna - studia stacjonarne

Informujemy, że w dniach od 20.02.2019 (środa), godz. 20.00 do 24.02.2019 (niedziela), godz. 23.59 jesteście Państwo zobowiązani zarejestrować się na wybraną specjalność (na kierunku Pedagogika) lub moduł do wyboru (kier. Pedagogika wczesnoszkolna). Możliwość rejestrowania się na specjalności lub moduły jest przygotowana w USOSweb.

Dyrekcja Instytutu Pedagogiki


INFORMACJA DLA STUDENTÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Wychowanie fizyczne:
  Studenci niepełnosprawni, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą uczestniczyć w ogólnouczelnianych zajęciach z wychowania fizycznego mogą zapisać się na alternatywne zajęcia w-f, tj.
  • goalball
  • szachy

Język angielski:
  Osoby słabosłyszące (symbol w orzeczeniu 03-L) mają możliwość uczestniczenia w dostosowanych zajęciach z języka angielskiego.

  Osoby zainteresowane udziałem w alternatywnych zajęciach z wychowania fizycznego i języka angielskiego proszone są o kontakt z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych do 20 lutego br.

Telefon: 52 346 11 75, 504 162 661     ;    E-mail: niepelnosprawni@ukw.edu.pl


Wnioski stypendialne 2018

       Dział rekrutacji i spraw studenckich informuje, że składanie wniosków uruchomione będzie od 18 października od godziny 9:00.

Dział Rekrutacji i Spraw Studenckich informuje, że w roku akademickim 2018/2019 składanie wniosków o wszystkie typy stypendiów (rektora dla najlepszych studentów, socjalne, specjalne dla osób niepełnosprawnych) odbywało się będzie drogą elektroniczną w systemie USOSweb na stronie www.usosweb.ukw.edu.pl w zakładce DLA WSZYSTKICH > Wnioski,
w dniach 18 października - 25 października 2018r. 

Przed złożeniem wniosku należy sprawdzić lub uaktualnić numer konta konta bankowego w zakładce Dla Studentów > stypendia > konto bankowe studenta


Wydrukowane wnioski należy złożyć w dniach 18 -25 października 2018 r. we właściwym Biurze lub Dziale

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych

adres: ul. Chodkiewicza 30, Budynek Główny (blok E), pokój 013, tel. 52 346 11 75

 • STYPENDIUM SPECJALNE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dział Rekrutacji i Spraw Studenckich

adres: ul. Łużycka 24 (Dom Studenta nr 1 Romek), pokój 1, tel. 52 341 08 32

 • STYPENDIUM SOCJALNE
 • STYPENDIUM REKTORA DLA NAJLEPSZYCH STUDENTÓW
 • STYPENDIUM DLA NAJLEPSZYCH DOKTORANTÓW (składanie wniosków o to stypendium nie odbywa się przez system informatyczny)

 

Legia Akademicka MON - zapisy

Szanowni Państwo,

Wzorem roku ubiegłego przygotowujemy się do uruchomienia na UKW programu Legia Akademicka MON. Aby przystąpić do programu trzeba zapisać się w systemie USOSweb. Komunikacja szczegółowa będzie odbywać się już tylko z osobami zarejestrowanymi w USOSweb.

Zajęcia zostaną uruchomione gdy tylko dojdzie do podpisania na UKW umowy uzgodnionej pomiędzy MON o MNiSW. MON i MNiSW aktualnie negocjują zasady drugiej edycji programu Legia Akademicka MON (i to zapewne potrwa ;-)

Pierwszy wykład: Kontrowersje wokół Żołnierzy Wyklętych, dnia. 08.11 godz. 17:00 Aula Atrium, prelegent: Leszek Żebrowski, pisarz i publicysta
Drugi wykład: Leave no Trace - czyli jak biwakować w Lasach Państwowych, dnia 15.11 godz. 17:00, prelegent: Jakub Siedlecki, Nadleśniczy

W oczekiwaniu na start zajęć proponujemy WSZYSTKIM STUDENT(K)OM zapoznać się z ofertą darmowych szkoleń praktycznych dla studentów z zakresu: bushcraft i survival, terenoznawstwo i maskowanie, taktyka zielona (Kurs piechoty) oraz wykładami ciekawych ludzi ...

https://akms.pl

Pozdrawiam, Jacek Czerniak

-----
dr inż. Jacek M. Czerniak, adiunkt
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Instytut Techniki
ul. Chodkiewicza 30
85-064 Bydgoszcz, Poland
tel.: (+4852) 34-19-264
fax.: (+4852) 34-01-978
e-mailt: jczerniak@ukw.edu.pl

Koordynator Programu Legia Akademicka MON na UKW


U W A G A    ! ! !
Kierunki:  filologia, lingwistyka stosowana, filologia angielska, filologia rosyjska, filologia polska, kulturoznawstwo, historia, stosunki międzynarodowe, zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków, regionalistyka europejska, wojskoznawstwo, przewodnictwo i pilotaż.
 
Rejestracja na te kierunki zostanie uruchomiona od 1.10.2018. Tym samym ulegają przesunięciu zapisy na zajęcia z wf - od 2.10.2018.
 
Rejestracja dla I roku studiów II stopnia kierunków: filologia polska, zarządzanie dziedzictwem kulturowym, filologia - lingwistyka stosowana, biotechnologia, matematyka i fizyka  zostanie uruchomiona od 2.10.2018.
 
 


Uwaga studenci ostatniego roku studiów!
 
 1. Na dwa tygodnie przed obroną student zobowiązany jest złożyć w Dziekanacie dwustronnie drukowaną pracę dyplomową w formacie A4
 2. W skład pracy dyplomowej muszą wejść: strona tytułowa, streszczenie pracy i słowa kluczowe oraz podpisane oświadczenie, których wzór został określony  w Zarządzeniu Nr 24/2014/2015 Rektora UKW z dnia 6 marca 2015 r.  Zarządzenie dostępne jest na stronie  www.apd.ukw.edu.pl
 3. W ciągu 3 dni od złożenia pracy student zobowiązany jest do:
  1. sprawdzenia w systemie APD (www.apd.ukw.edu.pl  login i hasło jak do systemu USOSweb) poprawności wprowadzonego przez Dziekanat tematu pracy
  2. wprowadzenia do systemu APD  streszczenia pracy oraz słów kluczowych w języku polskim bądź w języku pracy i w języku polskim
  3. wprowadzenia do systemu APD wersji elektronicznej pracy dyplomowej zapisanej w całości w jednym pliku formacie PDF (w przypadku pracy dyplomowej zawierającej załączniki niebędące integralną częścią drukowanej pracy, należy je wprowadzić do systemu jako spakowane do jednego pliku archiwum ZIP, RAR lub 7Z)
   Nazwa pliku będącego pracą dyplomową musi zawierać: imię i nazwisko autora pracy, numer albumu oraz w przypadku załączników niebędących integralną częścią pracy w nazwie pliku umieszcza się wyraz „załącznik”.
 4. Zmianę adresu e-mail należy zgłosić w Dziekanacie
 5. Na stronie systemu APD (www.apd.ukw.edu.pl) instrukcje dostępne są po zalogowaniu w sekcji "Informacje".Wiadomości
     Dane w systemie USOSweb aktualizowane są w procesie zwanym migracją.
Informacje wprowadzone przez użytkownika pojawią się w serwisie dopiero po migracji, która odbywa się codziennie o północy. Podczas przeprowadzania procesu migracji serwis jest niedostępny dla użytkowników.

W celu ułatwienia pracy nad protokołami umieszczona zostaje pomoc: protokoły instrukcja.


     Chcąc, by funkcja systemu USOSweb "zapomniałem hasła" działała poprawnie, należy mieć w systemie wpisany swój e-mail.

W przypadku wystąpienia poważnych problemów z obsługą serwisu prosimy o kontakt z administratorem systemu na adres: usosweb@ukw.edu.pl


   Przed wysłaniem wiadomości proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami:
- jeśli wprowadzisz hasło błędnie 4 razy, to Twoje konto zostanie zablokowane na 20 minut.
- powinieneś mieć włączoną obsługę ciasteczek oraz JavaScriptu w przeglądarce.
- obsługiwane przeglądarki to: Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera.
- identyfikatorem studenta jest zazwyczaj jego pesel


Zespół USOSweb UKW