Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: ok. 8 godzin temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 4021 dni temu
o_usosweb.html
USOSweb
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
System przeznaczony dla pracowników dydaktycznych oraz studentów UKW.
Informacje wstępne
     Serwis USOSweb powstał w celu udostępnienia Państwu możliwości zdalnego wpływu na przebieg toku studiów w zakresie, w jakim pozwala na to uczelnia. Dzięki niemu istnieje możliwość przeglądania niezbędnych danych dotyczących uczelni, sprawdzania wyników własnych osiągnięć w nauce, komunikacji z innymi użytkownikami systemu (pracownikami bądź studentami) jak i wiele innych przydatnych rozwiązań sprawiających, iż kontakt z uczelnią jest prostszy i bardziej przyjazny.

     Funkcjonalność serwisu nieustannie się zmienia. W przypadku wprowadzenia jakichkolwiek zmian w systemie, wymuszających na użytkownikach inne postępowanie niż dotychczas, w tym miejscu niezwłocznie będą umieszczane niezbędne informacje, jak poradzić sobie w nowej sytuacji. Jednocześnie dla każdego użytkownika dostępny jest moduł oferujący pomoc. Dodatkowo w wielu miejscach udostępniona jest pomoc kontekstowa.

     Dane w serwisie są aktualizowane w procesie zwanym migracją. Dlatego też może dojść do sytuacji, w której informacje wprowadzone przez użytkownika pojawią się w serwisie dopiero po kolejnej migracji, która odbywa się codziennie o północy. Podczas przeprowadzania procesu migracji serwis jest przez pewien czas niedostępny dla użytkowników.